Prenosna filtrirna enota

V laboratoriju za fluidno tehniko smo razvili prenosno filtrirno enoto za čiščenje hidravlične kapljevine, kar povečuje zanesljivost in izkoristek celotnega hidravličnga sistema. Filtrirna enota vsebuje:

1) Enofazni elektromotor 550 W z nogicami
2) Zobniška črpalka 15 l/min
3) Globinski filter nazivne propustnosti 3 µm
4) Filtrsko ohišje iz nerjavnega jekla
5) Tlačno stikalo za varnostni izklop
6) Kontaktor za zagon motorja in varnostni izklop naprave ob zamašenem filtru
7) Osnovna plošča za montažo iz aluminija nameščena na voziček z teleskopom
8) Sesalno gibko cev dolžine 3 m z hitro spojko ter sesalno mrežico
9) Povratno cev dolžine 3 m z hitro spojko

Za več informacij glede izposoje oziorma nakupa prenosne filtrirne enote, pošljite e-sporočilo na naslov:
franc.majdic@fs.uni-lj.si
ali pa
rok.jelovcan@fs.uni-lj.si

Poletna šola strojništva

Uspešno zaključena poletna šola strojništva 4. leto zapored.

Povezava na spletno stran

Poletna šola strojništva - VODNOHIDRAVLIČNA STISKALNICA PLOČEVINK

Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani je letos drugo leto zapored za zadnja letnika osnovne šole ter srednješolce, ki se zanimajo za strojništvo priredila poletno šolo. Letošnje leto so bile izbrane tri delavnice in sicer Mobilni robot, Gradnja letala na daljinsko vodenje in Vodnohidravlična stiskalnica pločevink. Poletna šola strojništva je potekala med 17. in 21. avgustom 2015 v prostorih Fakultete za strojništvo. Pri delavnici Vodnohidravlične stiskalnice so osnovnošolci in dijaki spoznali delo inženirja strojništva. Najprej so zasnovali stiskalnico, potem so s pomočjo podrobnih navodil tutorja zmodelirali celotno stiskalnico ter izdelali tehnično dokumentacijo. Vsak dan so imeli tudi enourna predavanja o osnovah pogonsko-krmilne hidravlike. Vsak udeleženec delavnice je izdelal svojo vodnohidravlično stiskalnico, jo preizkusil in demonstriral njeno delovanje na koncu pred udeleženci zaključne prireditve. Po zaključku poletne šole so udeleženci polni novih spoznanj domov odnesli vsak svojo delujočo stiskalnico pločevink.

Povezava na spletno stran

Obisk rektorja prof. dr. Ivana Svetlika in zbora dekanov UL

V četrtek, 09. 10. 2014, je na povabilo dekana Fakultete za strojništvo, prof. dr. Branka Široka prišel rektor, prof. dr. Ivan Svetlik z zborom dekanov fakultet Univerze v Ljubljani. Med drugimi so si ogledali tudi naš Laboratorij za fluidno tehniko.